Návod k aktivaci uživatelských účtů

Toto je návod pro vedoucí pionýrských skupin a oddílů, který popisuje, jak členovi skupiny (respektive členovi oddílu) aktivovat takzvaný uživatelský účet pro web pionyr.cz.

Členové vaší skupiny (vašeho oddílu)  od vás potřebují aktivovat uživatelský účet, aby pak tento svůj účet mohli využívat například pro přihlašování na akce pořádané Pionýrem nebo aby mohli využívat další funkce webu pionyr.cz, které jsou určené jenom pro členy.

Aktivace účtu členovi vaší PS/oddílu zabere jen pár desítek sekund.

1. Přihlaste se do RISPu

Přihlaste se svým účet do RISPu, tedy do registračního systému Pionýra (toho, ve kterém se každý rok dělá registrace/evidence skupiny a oddílu).

Na adrese https://risp.pionyr.cz/ vyplňte vaše přihlašovací údaje a klikněte na „Přihlásit“:

2. Otevřete záložku „Lidé“

Po přihlášení klikněte v horním menu na záložku „Lidé„.

3. Najděte člena a otevřete jeho detail

V seznamu vašich členů najděte dotyčnou osobu a dvakrát klikněte pro zobrazení detailu dané osoby.

4. Vyplňte e-mail člena a aktivujte jeho účet

Nyní jste na zobrazení detailu daného člena.

Zde vyplňte jeho e-mail (pokud ještě vyplněný není). Toto je e-mail, který bude daná osoba následně používat k přihlašování.

Dále zaškrtněte tlačítko „Uživatel webu“  nakonec nahoře klikněte na „Uložit

5. Potvrzení

Teď by se měla zobrazit potvrzovací hláška:

Tím máte hotovo, danému členovi teď přijdou další pokyny na jeho e-mail.

? Děkujeme za pomoc!

Něco nefunguje?

Pokud to nešlo takhle snadno, a narazili jste na nějaký problém, rádi vám pomůžeme – ozvěte se nám na e-mailu kaminka@pionyr.cz nebo nám napište na Facebook Messengeru.