Praktické informace

Praha je po staletí křižovatkou, kde se potkávají poutníci z různých krajů, je dopravním uzlem, kde při výpravách přesedáme mezi dopravními prostředky a kde začínáme cestu vstříc objevování nových cest a poznávání nových míst, lidí i myšlenek. Chceme, aby takovým místem byla i Kamínka 2019.

Kamínka se rozjedou o víkendu 12.–14. dubna 2019.

Začátek programu bude v pátek večer – příjezd do školy bude možný po 18.00, první programy budou začínat v 19.00 a zahajovací rituál bude od 21 hodin. V neděli se bude končit obědem.

Místo konání a doprava

? Přečtěte si detailní pokyny k cestě na Kamínka.

Hostit nás bude Základní škola Jižní, Jižní IV 1750/10, Praha 4 – Spořilov (viz Google maps nebo Mapy.cz).

Cestu na Kamínka si zajišťuje každý účastník sám. Spořilov je dobře dostupný hromadnou dopravou (z pražského Hlavního nádraží sem přifrčíte za nějakých 25 minut). Nejbližší zastávka MHD je Lešanská.

Parkování aut je případně možné (bez záruky) v okolních ulicích, ale k dopravě na akci vřele doporučujeme využít hromadných dopravních prostředků. Na střeše školy budou navíc připravena kotevní lana pro zaparkování až dvou vzducholodí.

Cena a přihlašování

Účastnický příspěvek je 400 Kč. Ukončení přihlašování je 30. 3. 2019, pokud nebude akce naplněna dříve. (V případě, že byste se po zaplacení z Kamínek odhlásili, do konce února vám ještě vrátíme celou částku, při odhlášení do 15. března vrátíme 50 % a později už bohužel vrátit nemůžeme nic.)

Na akci se přihlašuje prostřednictvím webu Přihlašovna – viz návod k k přihlašování.

Program

Svůj program si sestavuje každý sám na základě nabídky programů, která bude zveřejňována v Přihlašovně i zde na webu Kamínek. Už teď se můžete podívat na ochutnávku prvních programů. Zapisování na jednotlivé programy spustíme 27. února ve 20.19.

? Sledujte Kamínka na Facebooku, Instagramu nebo odebírejte e-mailový newsletter, ať se o všem včas dozvíte!

Stravování ?

Stravování pro účastníky Kamínek bude zajištěno společně ve školní jídelně. První pro vás bude připravena sobotní snídaně a končit se bude nedělním obědem. Přibližně měsíc před akcí vás požádáme o výběr jídla ze dvou nabízených variant. Pokud byste v neděli s odjezdem spěchali, bude možné oběd vydat v cestovní podobě dříve.

Máte-li nějaká specifická stravovací omezení, ozvěte se nám a domluvíme se individuálně. Jídelna nemá oddělený bezlepkový provoz, ale je například možné využít mikrovlnku pro ohřátí vlastního jídla.

Během Kamínek bude k dispozici palubní bufet a kavárna.

Ubytování

Ubytování je tradičně ve školních třídách ve vlastním spacáku a na vlastní karimatce.

Pokud by vám toto ubytování nevyhovovalo, máme pro případné zájemce domluvenou možnost ubytování hostelového typu (v třílůžkových pokojích na postelích) v ubytovně ekocentra Toulcův dvůr za příplatek cca 250 Kč na osobu a noc (cenu ještě upřesníme). Poplatek za toto nadstandardní ubytování by byl hrazen samostatně. Také je třeba počítat s přesunem mezi školou a ubytovnou (cca 25 minut MHD, 10 minut autem, vzducholodí v závislosti na směru a rychlosti větru). V případě, že byste o toto ubytování měli zájem, uveďte to prosím při přihlašování (nebo se nám ozvěte).

Vstup do prostor školy bude celou dobu hlídaný, každý se bude při vstupu prokazovat náramkem, který dostanete při příjezdu.

☝ V prostorách školy je zakázána konzumace alkoholických nápojů, porušení tohoto pravidla může znamenat vyloučení z akce. Z Kamínek bychom také museli vykázat osoby zjevně pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek. ?

? Asi nikoho nepřekvapí, že ve všech prostorách školy je dle zákona zakázáno kouřit. Kouření bude umožněno pouze ve vyhrazeném prostoru mimo areál školy (i tak ale doporučujeme spíše nekouřit vůbec ?).

Co s sebou do příručního zavazadla ?

• Spacák
  • Karimatka
  • Přezůvky do školy
  • Vhodné oblečení (počítejte, že při některých programech se můžete zašpinit či zpotit – simulace první pomoci, programy v terénu a venku, sportovní programy…)
  • Sportovní obuv vhodná do tělocvičny (pokud si nevyberete sportovní program v tělocvičně, budete do ní moci ve svých přezůvkách nebo naboso)
  • Mohlo by se vám hodit něco na psaní poznámek ?
  • Přivezte si dvě fotografie ? průkazového formátu (35 × 45 mm). Fotka může být klidně z barevné tiskárny nebo vystřižená z jiné fotografie, ale je třeba, abyste na ní byli poznat v obličeji a váš vzhled na ní byl aktuální.
  • Pokud se budete chtít po večerech přidat ke společnému hraní a zpěvu, vezměte si kytaru, ukulele nebo jiný hudební nástroj ?
  • Na Kamínkách se budeme snažit minimalizovat množství odpadů, takže doporučujeme vzít si vlastní naplnitelnou lahev na vodu (naplnit si ji budete moci nejen obyčejnou vodou z kohoutku, ale bude k dispozici i voda s ovocnou šťávou).
  • S omezováním odpadů nám můžete pomoci ještě více: vezměte si i vlastní cestovní hrnek na kafe/čaj, který budete moci použít pro nápoje v kavárně a bufetu. Děkujeme! ♥️
  • Pokud jste si objednali tričko, nezapomeňte 200 Kč v hotovosti (? se vyzvedává prezence)

Další specifické vybavení může být uvedeno v pokynech jednotlivých programů, tak se před odjezdem nezapomeňte podívat na své přihlášené programy do Přihlašovny.

S malými dětmi na Kamínka?

Aby se Kamínek mohli bez problémů zúčastnit i ti, kteří již mají vlastní děti, budeme zajišťovat školičku pro malé děti, která bude k dispozici v době, kdy budou probíhat denní programy.

Pokud budete chtít přijet s dětmi, uveďte tak prosím při přihlášení a následně uhraďte účastnický poplatek 150 Kč za dítě (peníze uhraďte na stejný účet a se stejným variabilním symbolem jako váš účastnický poplatek – viz e-mail, který vám automaticky přijde z Přihlašovny po přihlášení).

Dotazy? ?

Připravili jsme odpovědi na časté dotazy. Pokud byste tam odpověď nenašli, ozvěte se nám na e-mailu nebo nám napište na Messengeru.