Informace pro mravenečky ?

Bezproblémovou jízdu Kamínek budou zajišťovat mravenečci – alias pomocníci, kteří se zapojí do přípravy a organizace během víkendu, kdy bude akce probíhat (12.–14. 4. 2019). (A pokud zatím nevíte, co jsou vůbec Kamínka zač, podívejte se sem.)

Protože nebude po celou dobu akce třeba zapojení úplně všech mravenečků současně, předpokládáme, že budou mít možnost zúčastnit se části programů a užít si tak Kamínka i z pohledu účastníků.

Proč se zapojit jako mraveneček?

• Účastnický poplatek pro mravenečky je méně než polovina běžného, jenom 150 Kč
  • Budete mít možnost zúčastnit se části programů
  • Podíváte se do zákulisí každoročně největší vzdělávací akce Pionýra
  • Dostanete parádní tričko Kamínek
  • Mezi mravenečky potkáte kamarády z dalších pražských pionýrských skupin
  • Abyste zůstali plni energie, budete moci využít kredit v kavárně/bufetu ve výši 100 Kč

Co mají mravenečci na starosti?

Během pátečního odpoledne musíme připravit školu na akci – upravit třídy, připravit informační a orientační systém po škole, zřídit infocentrum a štáb akce, připravit sezení u bufetu a kavárny aj. Začít bychom chtěli v pátek v 15:00.

V průběhu Kamínek budeme mimo jiné zajišťovat provoz infocentra a non-stop službu u vstupu do školy. Budeme připravovat a otevírat třídy lektorům před jejich programy, pomáhat lektorům s materiálem, po skončení programů budeme od účastníků vybírat zpětnou vazbu. Pomoc bude třeba také během zahajovacího a závěrečného rituálu a okolo hlavních jídel.

Po skončení akce zase budeme vracet školu do původního stavu – půjde zejména o přesuny lavic a židlí zpět na jejich místo, úklid cedulí a podobně. Konec počítáme během odpoledne, až vše doděláme – což by mělo být do 15:00.

Další podrobné informace (kdy a kde být, co mít s sebou atd.) vám pak dáme vědět, až se bude akce blížit.

Jak se stát mravenečkem?

Počítáme se zapojením lidí zejména z pražských pionýrských skupin. Pokud byste se chtěli přidat, vše s vámi ráda domluví koordinátorka mravenečků Žabka – Zdenka Veselá. (Ano, mravence ? opravdu koordinuje Žabka ?.)  Kontaktovat ji můžete na e-mailu, telefonu 724 815 342 nebo přes Messenger.

Jakmile vám dá Žabka vědět, že s vámi počítá jako s mravenečky, přihlaste se stejně jako běžní účastníci (viz návod k přihlášení), ale při placení uhraďte částku pouze 150 Kč.

Po potvrzení platby si budete moci vybrat programy stejně jako ostatní účastníci. A až budeme na začátku Kamínek domlouvat rozdělení služeb, budeme se to snažit udělat tak, abychom se vystřídali a kdo bude chtít, tak mohl na co největší část svých vybraných programů. Počítejte ale s tím, že zajištění běhu Kamínek pro nás bude hlavní priorita, a tak to nemusí vždycky vyjít.

Všem, kteří se rozhodnou zapojit jako mravenečci, už teď děkujeme – jste skvělí, že do toho chcete jít s námi, moc si toho vážíme! ?