Časté dotazy

Jak se na Kamínka dostat? Jaké budu potřebovat lístky na MHD?

Připravili jsme pro vás informace k cestě na Kamínka, kde se tohle všechno můžete dočíst.

Od kdy do kdy bude škola otevřená?

Příjezd do školy je v pátek možný od 18.00. Dále bude škola otevřená non-stop – u vstupu bude zajištěná nepřetržitá služba, která bude kontrolovat, že příchozí jsou účastníci Kamínek.

Přímo ve škole bude spousta doprovodného programu (i večer a v noci), přesto chápeme, že se někdo bude chtít ve večerních hodinách vydat mimo školu: musíme ale připomenout, že osoby zjevně pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek mohou být z akce vykázány ?.

V neděli vás poprosíme opustit prostory školy hned po obědě, nejpozději do 13.00 – abychom mohli vše uklidit a dát školu zase do původního stavu.

Co když v pátek dorazím později? Co mi uteče?

V pátek je příjezd možný od 18.00, kdy bude ve škole otevřena prezence. První programy budou probíhat mezi 19.00-20.30. Zahajovací rituál bude začínat ve 21.00, po něm bude následovat ještě další blok programů (mezi 22.30-0.00).

Přijet můžete vlastně kdykoliv – prezence bude otevřena celý večer. Pokud nestíháte přijet na první programy, doporučujeme alespoň dorazit ještě před zahajovacím rituálem. Pokud na něm totiž nebudete, mohou vám utéci některé zajímavé věci, které zde budeme zahajovat ?.

V případě, že někdo dorazí až sobotu, opět to není problém, u vstupu se nahlaste mravenečkům a oni s vámi vyřeší prezenci a řeknou, co a jak.

Budou na Kamínkách přítomni nějací prodejci? Bude tam E-moška?

Na Kamínkách si budete moci prohlédnout, koupit (ale i vyzvednout předem objednané zboží) od tří různých prodejců: E-moška, Liman sport a Mindok. Více najdete na stránce prodejci.

Budou k dispozici sprchy? ?

Po celou dobu Kamínek budou k dispozici pánské i dámské sprchy – najdete je na plánku. Šampon, ručník nebo fén si ale vezměte vlastní dle potřeby ?.

Jak se bude spát po třídách?

Třídy, určené na spaní, orientačně rozdělíme podle krajských organizací, ze kterých na Kamínka jedete. Pokud si ale někdo bude chtít lehnout jinak, třeba s kamarády z jiného kraje, neměl by to být problém – v kapacitě tříd počítáme s nějakou rezervou právě na podobné přesuny.

Co dělat, když je program obsazený?

Nějaký program vás zaujal, ale už má naplněnou kapacitu? Ještě není vše ztraceno! S tím, jak ještě vypisujeme nové programy, je možné, že se někdo přehlásí na jiný, a na „vašem“ programu se tak uvolní místo – sledujte Přihlašovnu, kde je aktuální obsazená kapacita vždy uvedena, a třeba budete mít štěstí.

Pokud se vám ani tak nepovede na program přihlásit předem, ještě zbývá možnost zastavit se na začátku programu u lektora a zeptat se, jestli se na program nevejdete. Je možné, že třeba někdo kdo měl program zapsaný nepřijde, a pro vás tak zbyde místo.

U některých programů je ale kapacita napevno omezená (například kvůli pravidlům hry, velikosti prostoru či omezenému množství pomůcek, které jsou na program k dispozici), a lektor vám bohužel nebude moci vyjít vstříc – nesmíte se na něj proto zlobit.